Modul OBJEDNÁVKY A KONTRAKTY

Základní charakteristika modulu

Nákupní objednávky

Modul OBJEDNÁVKY slouží k zakládání, správě a realizaci nákupu a prodeje. Objednávky sestavujeme výběrem produktů (zboží), ceny se předvyplňují dle cenové skupiny partnera. Dodací a platební podmínka se přebírá z karty partnera. Do objednávky lze založit libovolný počet produktů, textů a poznámek.

Prodejní objednávky

Z objednávek lze automaticky vytvářet faktury a současně sledovat stav plnění objednávky, realizaci objednávky. Každou položku objednávky lze dodávat a fakturovat libovolným počtem dílčích dokladů, zároveň lze dodávky a fakturaci libovolně kumulovat.

Agenda umožňuje sledovat stav objednaného zboží a produktů ve vztahu k dodací lhůtě včetně realizace a má vazbu na skladové hospodářství. Je možná rezervace zboží a zjišťovat přehledné statistiky prodeje v různých pohledech.

Dále můžeme sledovat POPTÁVKY a NABÍDKY v samostatných kartotékách. Struktura údajů poptávek a nabídek odpovídá základní struktuře prodejních objednávek v záložkách Detail, DPH, Vazby, Poznámka a Zboží a Částky. Kód zboží není nutné v poptávkách ani nabídkách specifikovat, lze zadat bližší specifikaci produktu a použít pomocný kód zboží * - Neurčené zboží. Až v okamžiku upřesnění a zanesení do kartotéky zboží lze kód zboží upřesnit. Z jedné poptávky lze generovat opakovaně.

Související odkazy

Realizace dle objednávek

Aktuality

20.01.2021

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2021

více
10.07.2020

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od 1.7.2020

více
02.02.2020

V modulu Mzdy a personalistika jsou připraveny změny pro rok 2020

více