JHP - Jednoduchá hotovostní pokladna EET

Umožňuje prodej z jedné, nebo více pokladen pro jednoho, nebo více prodavájících.
Má zabudovanu podporu pro EET - elektronickou evidenci tržeb.
Použití EET je volitelné.

Základní popis a volná verze ke stažení

JHP EET

Licence

Aplikace  umožňuje bez licence vytvořit 100 účtenek a práci s EET v testovacím režimu. Po získáni licence pro DIČ prodavájícího je počet účtenek neomezen a EET lze použít v normálním režimu.

Jednorázová cena za licenci pro jeden DIČ je 900,- Kč bez DPH.


Poznámka:

Fyzická  osoba si při prvním odeslání účtenky do EET (v roce, kdy to tak poprve měla udělat) může uplatnit slevu na poplatníka z daně za tento rok ve výši 5000,-Kč, tedy pokud nějaká daň zbývá po odečtení základní slevy na poplatníka. Čili ješte za pořízení této aplikace ušetří, a to i v případě kdy bude potřebovat více než jednu licenci. 

Jak EET ve spojení s JHP funguje 

JHP o každé hotovostní transakci (prodejka, faktura za hotové,...) zašle datovou zprávu (1) ve formátu XML. Finanční správa pošle obratem potvrzení o přijetí zprávy doplněné o unikátní kód (2). Tento kód je vytisknut na účtence (3), která je předána zákazníkovi (4).

Chod celého systému vyžaduje internetové připojení a OS Windows 7 a výše.

Jak systém funguje, když není připojení k internetu

Finanční správě je možné zaslat informace dodatečně. Systém se o zpětné odeslání dat, které je nutné zajistit do 48 hodin, automaticky postará a ihned po obnovení připojení data odešle. Zákazník v tuto chvíli dostane účtenku bez unikátního kódu, ale pouze s kódem prodejce, a nemusí tak čekat.

Koho se EET týká

Zákonu podléhají ti, kteří za svou službu či zboží inkasují hotovost, platbu kartou, šekem, směnkou nebo přijmou poukázku.

Je zde však ještě časové hledisko:

Ubytovací a stravovací služby od 1.12.2016

Maloobchod a velkoobchod od 1.3.2017

Ostatní služby od 1.3.2018

Výrobní služby a řemesla od 1.6.2018

Od 2022 je EET dobrovolné.

Kompletní informace najdete na webu Generálního finančního ředitelství a kód Vašeho podnikání si můžete zjistit na Českém statistickém úřadu (ČSÚ) a odkaz viz zákon. Informace k údajům uváděným na účtenkách najdete na webu Ministerstva financí včetně Technické specifikace komunikace.


Aktuality

29.01.2024

Změny parametrů pro modul Mzdy platné od 1.1.2024

více
28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více