Modul LABORATOŘ

Základní charakteristika modulu

Laboratoře

Modul LABORATOŘ (laboratorní rozbory) jsou speciálním subsystémem pro podniky se zemědělským zaměřením - výkupy obilovin, výroba krmných směsí. Použití subsystému je nezbytné při nákupu i prodeji obilovin.

Program automaticky provádí přepočet hmotnosti obilovin na základě vyspecifikovaných jakostních znaků a jejich zadaných hodnot. Laboratorní rozbory jsou provázány s modulem Váhy, ze kerého lze vygenerovat laboratorní rozbor a s modulem Sklady, kde vygenerujeme příjemku/výdejku z laboratorního rozboru.

Laboratorní rozbory je možné provádět i při výrobě krmiv, subsystém lze propojit na modul Výroba.

Popis modulu LABORATOŘ

Modul LABORATOŘ obsahuje v nabídkovém menu aplikace pro vyhotovení laboratorního rozboru a založení seznamu laboratoří (typ nákup, prodej, informace):

Menu lze doplnit o LABORATORNÍ ROZBORY KRMNÝCH SMĚSÍ.

Pro správný chod LABORATORNÍCH ROZBORŮ je nejdůležitější nastavení JAKOSTNÍCH TABULEK, které obsahují neomezený počet jakostních znaků s uvedenými rozsahy hodnot a procentní přepočet hmotnosti. JAKOSTNÍ TABULKY mají přímou vazbu na kartotéku zboží a jsou součástí subsystému KARTOTÉKY.

Kromě přepočtu hmotnosti lze nastavit i přepočet ceny zboží na základě zjištěných hodnot vytipovaných jakostních znaků. Sleva ceny zboží se nastavuje procentem nebo sazbou.

Tiskové výstupy

Související odkazy


Aktuality

28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více
01.10.2022

Změny parametrů v modulu Mzdy od 1.10.2022

více