Modul LABORATOŘ

Základní charakteristika modulu

Laboratoře

Modul LABORATOŘ (laboratorní rozbory) jsou speciálním subsystémem pro podniky se zemědělským zaměřením - výkupy obilovin, výroba krmných směsí. Použití subsystému je nezbytné při nákupu i prodeji obilovin.

Program automaticky provádí přepočet hmotnosti obilovin na základě vyspecifikovaných jakostních znaků a jejich zadaných hodnot. Laboratorní rozbory jsou provázány s modulem Váhy, ze kerého lze vygenerovat laboratorní rozbor a s modulem Sklady, kde vygenerujeme příjemku/výdejku z laboratorního rozboru.

Laboratorní rozbory je možné provádět i při výrobě krmiv, subsystém lze propojit na modul Výroba.

Popis modulu LABORATOŘ

Modul LABORATOŘ obsahuje v nabídkovém menu aplikace pro vyhotovení laboratorního rozboru a založení seznamu laboratoří (typ nákup, prodej, informace):

Menu lze doplnit o LABORATORNÍ ROZBORY KRMNÝCH SMĚSÍ.

Pro správný chod LABORATORNÍCH ROZBORŮ je nejdůležitější nastavení JAKOSTNÍCH TABULEK, které obsahují neomezený počet jakostních znaků s uvedenými rozsahy hodnot a procentní přepočet hmotnosti. JAKOSTNÍ TABULKY mají přímou vazbu na kartotéku zboží a jsou součástí subsystému KARTOTÉKY.

Kromě přepočtu hmotnosti lze nastavit i přepočet ceny zboží na základě zjištěných hodnot vytipovaných jakostních znaků. Sleva ceny zboží se nastavuje procentem nebo sazbou.

Tiskové výstupy

Související odkazy


Aktuality

29.01.2024

Změny parametrů pro modul Mzdy platné od 1.1.2024

více
28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více