Historie společnosti ACCORD

Sídlo firmy

Společnost ACCORD vznikla v roce 1992 jako společnost s ručením omezeným. V době svého vzniku měla sedm pracovníků, většinou programátorů a analytiků. V současné době jich má přibližně dvojnásobek včetně oddělení účetnictví a dále zhruba pět externích spolupracovníků, kteří se podílejí na jednorázových zakázkách. Dále společnost Accord úzce spolupracuje se dvěma společnostmi (Adaptic s.r.o. a Beránek s.r.o ) v oblasti webových aplikací a počítačových sítí.

Počátky vývoje informačního systému řady ACC sahají až do doby před založením společnosti ACCORD, kdy na jeho vývoji pracovali její budoucí zakladatelé. V roce 1992 byl proto na trh uvolněn program s názvem ACC 2.00. Od roku 1993, kdy došlo k rozsáhlým legislativním změnám, byla v prodeji nová generace s názvem ACC 3.00. Přibližně na počátku roku 1996 byla ukončena první část vývoje generace s názvem ACC 4.00, která již pracovala v grafickém režimu a později byla dokončena stejná aplikační verze pod Windows, jejíž prodej byl po deseti letech v roce 2009 ukončen.

Od roku 2001 byl zahájen vývoj nového informačního systému s názvem PERISKOP®, který vycházel z desetileté zkušenosti pracovníků firmy, a který je postaven na osvědčené SQL databázové platformě FireBird vycházející z InterBase Open Edition. Celý projekt byl představen na konci roku 2002 a do běžné distribuce byl uveden na počátku roku 2003. Určen je zejména pro střední a větší firmy, které vyžadují robustnější a modernější řešení. V současné době je program připraven pod operační systém Windows7/8/10/11. Jako síťový operační systém je možno použít Linux nebo Windows server 2008/2012/2022. Oblast nasazení je stejně široká jako u předešlých systémů, zejména však obchodní a výrobní firmy.

V současné době firma Accord, mimo neustálého rozšiřování a vylepšování ERP Periskop®, pracuje na jednodušším účetním systému postaveném na architektuře RIA (Rich Internet Aplication) s názvem SIM® (Simple, Internet and Mobility) určeného především pro moderní mobilní zařízení (tablety), a který bude nezávislý na operačním systému. Pro jeho spuštění není nutné instalovat žádného softwarového klienta, stačí pouze internetový prohlížeč. Výhodou bude, že zákazník si aplikaci pouze pronajme (SaaS) a bude si ji moci spustit kdekoliv a kdykoliv, a při tom bude mít komfort jako u klasické on-site aplikace.


Aktuality

29.01.2024

Změny parametrů pro modul Mzdy platné od 1.1.2024

více
28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více