Tisk QR kódu

30.04.2013

Systém Periskop podporuje mobilní platby prostřednictvím QR kódu.

Na konci roku 2012 přijala Česká bankovní asociace Standard pro mobilní platby, tedy formát pro sdílení platebních údajů v rámci tuzemského platebního styku v CZK prostřednictvím QR kódů. Účelem tohoto Standardu je stanovit pravidla pro sdílení platebních informací, které umožní snadný přenos parametrů platby mezi mobilními zařízeními prostřednictvím QR kódů nebo technologie NFC. Formát je možný použít pro předvyplnění příkazu na mobilním zařízení nebo pro provádění evidence plateb, bez nutnosti přepisovat jednotlivé parametry platby ručně.

Praktické využití spočívá v přenosu údajů bez zásahu lidského faktoru. Tím se sníží jak nákladovost, tak chybovost. Typickým příkladem je uvedení QR kódu s platebními údaji na faktuře pro inicializaci platby. Klient v tomto případě může na chytrém telefonu nebo tabletu spustit bankovní aplikaci, QR kód načte a pomocí aplikace po autorizaci, odešle ke zpracování bance.

Systém Periskop umožňuje tisk těchto QR kódů ve zmíněném Standardu u všech tuzemských faktur. V případě absence aplikace v mobilním zařízení je možno pomocí čtečky QR kód načíst do Periskopu a automaticky z něj vytvořit Příkaz k úhradě.


Aktuality

28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více
01.10.2022

Změny parametrů v modulu Mzdy od 1.10.2022

více