QR Faktura

26.09.2016

Periskop® má implementovaný nový standard QR Faktura

Systém Periskop® podporuje mobilní platby prostřednictvím QR kódu.

Na konci roku 2012 přijala Česká bankovní asociace Standard pro mobilní platby, tedy formát pro sdílení platebních údajů v rámci tuzemského platebního styku v CZK prostřednictvím QR kódů tzv. QR Platbu. Účelem tohoto Standardu je stanovit pravidla pro sdílení platebních informací, které umožní snadný přenos parametrů platby mezi mobilními zařízeními prostřednictvím QR kódů nebo technologie NFC. Formát je možný použít pro předvyplnění příkazu na mobilním zařízení nebo pro provádění evidence plateb, bez nutnosti přepisovat jednotlivé parametry platby ručně.

V roce 2016 zavedla Komora daňových poradců nový formát pro sdílení účetních informací tzv. QR Fakturu, která umožňuje přenos zejména hlavičkových údajů z faktury automaticky do účetních systémů. Systém je plně kompatibilní s QR Platbou a nyní je možno na faktury tisknout QR Platbu+F, která v sobě zahrnuje všechny potřebné údaje.

Praktické využití spočívá v přenosu údajů bez zásahu lidského faktoru. Tím se sníží jak nákladovost, tak chybovost. Typickým příkladem je uvedení QR kódu s platebními údaji na faktuře pro inicializaci platby. Klient v tomto případě může na chytrém telefonu nebo tabletu spustit bankovní aplikaci, QR kód načte a pomocí aplikace po autorizaci, odešle ke zpracování bance.

Systém Periskop® nyní umožňuje tisk těchto všech variant těchto QR kódů ve zmíněném Standardu u všech tuzemských faktur.


Aktuality

29.01.2024

Změny parametrů pro modul Mzdy platné od 1.1.2024

více
28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více