Portál veřejné správy

01.06.2005

V modulu Mzdy jsou připraveny přihlášky/odhlášky zaměstnanců k nemocenskému pojištění a exporty důchodových listů včetně podání přes PVS. Testováno programem PortLink firmy NZServis

Česká správa sociálního zabezpečení umožňuje předávání některých formulářů elektronickou cestou (je to Evidenční list důchodového pojištění a Přihlášky/odhlášky zaměstnanců k nemocenskému pojištění) přes PVS nebo na elektronických médiích. Z modulu Mzdy a personalistika (ACC i Periskop) je možno generovat požadovaná data do souboru ve tvaru XML, jeho elektronické předávání musí být ale opatřeno elektronickým podpisem a musí být zašifrováno. Toto zařízují softwarové produkty třetích stran (firma Accord se vývojem podpory elektronického předávání nezabývá). Seznam firem, které umožňují předávat data přes PVS je uveden na stránkách ČSSZ. Firma Accord doporučuje produkt firmy NZ Servis - PortLink.

Co je potřeba pro elektronické podávání na ČSSZ

  • XML soubor obsahující předávaná data - vytvoří modul Mzdy v informačním systému firmy Accord.
  • Elektronický podpis - umožní získat ČSSZ (pouze pro předávání údajů na ČSSZ) nebo I.CA (možnost podepisovat všechny elektronicky předávané údaje).
  • Registrovat se na ČSSZ a na PVS - je nutno pověřit pracovníka.
  • Komunikační software - umožní přidat ke XML souboru elektronický podpis, zašifruje ho a odešle přes PVS. Dodá třetí strana, jejiž produkt je třeba zakoupit.  

Zdá se Vám tento postup příliš složitý?

  • I nadále budeme umožňovat tisknout údaje do papírových formulářů, ale chceme podpořit i možnost elektronicky předávat údaje.
  • Stěžujte si na ČSSZ.

 


Aktuality

29.01.2024

Změny parametrů pro modul Mzdy platné od 1.1.2024

více
28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více