ARES a Registr plátců DPH

13.03.2013

Systém Periskop podporuje on-line kontrolu a přetažení údajů v systému ARES a registru plátců DPH

Kontrola údajů v Registru plátců DPH

S účinností od 1.ledna 2013 vešel v platnost zákon s ustanovením o tzv. nespolehlivém plátci a ručení za nezaplacené DPH z poskytnutého plnění tímto plátcem. Toto by mělo sloužit jako nástroj v boji proti únikům v oblasti DPH. Ručení za nezaplacené DPH se navíc rozšiřuje o situaci, kdy je úplata za zdanitelné plnění poskytnuta bezhotovostně na bankovní účet, který není zveřejněný správcem daně.

V kartotéce obchodních partnerů lze přímo vyvolat tuto kontrolu přes daňový portál Ministerstva financí v Registru plátců DPH. Automaticky je pak zjištěna informace o solidnosti dodavatele i jeho bankovní spojení.

Kontrola a přenesení údajů o obchodním partnerovi

V kartotéce partnerů je možno ze systému ARES ( Administrativní registr ekonomických subjektů ministerstva financí) automaticky zkontrolovat a přenést údaje o partnerovi.
Program vyhledá v databázi ARES ekonomický subjekt se zadaným IČO a nabídne Vám, že údaje o partnerovi přenese do zakládané karty partnera. Pokud už partner v kartotéce existuje, lze zkontrolovat, zda je jeho IČO a adresa správně zadána nebo se informace vypíše na obrazovku.

 


Aktuality

29.01.2024

Změny parametrů pro modul Mzdy platné od 1.1.2024

více
28.02.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny platné od února 2023

více
25.01.2023

V modulu Mzdy jsou připraveny změny pro rok 2023

více