Modul LABORATOŘ

Základní charakteristika modulu

Laboratoře

Modul LABORATOŘ (laboratorní rozbory) jsou speciálním subsystémem pro podniky se zemědělským zaměřením - výkupy obilovin, výroba krmných směsí. Použití subsystému je nezbytné při nákupu i prodeji obilovin.

Program automaticky provádí přepočet hmotnosti obilovin na základě vyspecifikovaných jakostních znaků a jejich zadaných hodnot. Laboratorní rozbory jsou provázány s modulem Váhy, ze kerého lze vygenerovat laboratorní rozbor a s modulem Sklady, kde vygenerujeme příjemku/výdejku z laboratorního rozboru.

Laboratorní rozbory je možné provádět i při výrobě krmiv, subsystém lze propojit na modul Výroba.

Popis modulu LABORATOŘ

Modul LABORATOŘ obsahuje v nabídkovém menu aplikace pro vyhotovení laboratorního rozboru a založení seznamu laboratoří (typ nákup, prodej, informace):

Menu lze doplnit o LABORATORNÍ ROZBORY KRMNÝCH SMĚSÍ.

Pro správný chod LABORATORNÍCH ROZBORŮ je nejdůležitější nastavení JAKOSTNÍCH TABULEK, které obsahují neomezený počet jakostních znaků s uvedenými rozsahy hodnot a procentní přepočet hmotnosti. JAKOSTNÍ TABULKY mají přímou vazbu na kartotéku zboží a jsou součástí subsystému KARTOTÉKY.

Kromě přepočtu hmotnosti lze nastavit i přepočet ceny zboží na základě zjištěných hodnot vytipovaných jakostních znaků. Sleva ceny zboží se nastavuje procentem nebo sazbou.

Tiskové výstupy

Související odkazy


Aktuality

25.06.2019

Nové parametry pro Mzdy od 1.7.2019

více
14.01.2019

Nové parametry v modulu Mzdy pro rok 2019

více
16.04.2018

Periskop® je rozšířen o další funkce podporující ochranu osobních údajů tzv. GDPR

více